You are currently Peržiūraing Ar įsivaizduojat, kas labai svarbu gaminant alyvuogių aliejų?!

Ar įsivaizduojat, kas labai svarbu gaminant alyvuogių aliejų?!

– Nuimant derlių, svarbu nepraleisti akimirkos, kai alyvuogės sunoksta, bet nepernoksta. Kas leidžia alyvuogėms pernokti, tie gauna tik kiekį, bet ne KOKYBĘ.

– Kartais klausia kodėl alyvuogės juodos, o aliejus žalias? Alyvuogių aliejaus spalva priklauso nuo chlorofilo buvimo alyvuogėse, bet tai nepriklauso nuo pačių alyvuogių ar jos juodos, ar žalios. Juodos alyvuogės, tai tos pačios žalios, tiesiog pilnai prisirpusios ir aliejaus spaudimui jos jau skaitosi pernokusios.

– Vėlgi svarbu, kad alyvuogės nebūtų pernokusios. Ir kai jos jau pradeda kristi nuo medžio, tai būtent tai ir reiškia, aliejaus kokybei tai negerai.

– Alyvuogės skinamos nuo spalio pabaigos iki gruodžio, o kartais ir iki vasario mėn. Bet tada grįžtam prie temos apie jų pernokimą…

– Reglamente nurodyta, kad alyvuoges reikia išspausti per 8-10 valandų po nuskynimo. Bet tai labai sunku padaryti. Tai galima padaryti nebent jei suplanuota viskas iš anksto su Frantojumi (o čia jau atskira ir labai didelė tema). Vėliau uoga oksiduojasi ir prasideda irimo procesas.

– Šalto spaudimo – tai reiškia, kad vanduo, kuris pilamas į maltą masę, kad atskirtų riebalus nuo visko, turi būti lygiai 27 laipsnių. Kitu atveju aliejus jau ne šalto spaudimo ir greičiausiai net sugadintas…

Alyvuogių derliaus nurinkimas, tai dar vienas periodas, kuriuo metu verta aplankyti Apuliją ir pačią Italiją, nes tai galimybė nuvykti į Frantojų ir pamatyti gyvai kaip verda malūne gyvenimas, kaip spaudžiamas aliejus bei dalyvauti šviežaus aliejaus degustacijoje.