Ciao, Sveiki! Aš Agnė!

Ačiū, kad apsilankėte mano svetainėje, kurioje galima rasti alyvuogių aliejaus iš pietų Italijos, bei kitų itališkų produktų krautuvėlę – oliveandgrape.lt 
Ir kaip gi ji atsirado?

Jei jau esate čia, man labai įdomu… kas Jums labiausiai primena vaikystę? Koks ryškiausias Jūsų vaikystės sentimentas? Aš tokį turiu – tai senelio sodyboje augantys ąžuolai. Jų didybė bei paslaptis. Jie visuomet man primena senelio meilę gamtai, kuris buvo bitininkas ir mokėjo visus augalų pavadinimus lotyniškai! Ten aš bėgdavau po juo pasėdėti, pasvajoti ir net apsikabinti…

Gyvenimo ironija ar likimas? Šį jausmą, grąžinantį į senelio sodybą, į vaikystės nuotykius radau Apulijos (italų vadinama Puglia) regione, kuris randasi Italijos pietuose. Apulija – tai žemė, pasak vietinių, pabučiuota pačio Dievo. Šis regionas išsiskiriantis savo neeiline meile žemės ūkiui. Ir po ilgų kelionių po Italiją, pradedant Milanu, Roma, Toskanos ir kitais regionais aš pagaliau atradau “senelio ąžuolus” Apulijos alyvmedžių giriose! Tai TA Italija, kurios ieškojau 10 metų.

Visiškas agronomijos židinys, be didelių didmiesčių triukšmų, turtinga gamtovaizdžiais, alyvuogių giriomis bei vynuogynais, su savo tradicijomis bei vertybėmis.

Dar nesėdėjote prie bendro stalo su pietų italais – apuliečiais? Tad privalote tai patirti. Ten įvyko mano pirma pažintis su šviežiu, tik ką išspaustu alyvuogių aliejumi. Tyriausias galimas aliejus ant duonos kąsnio iš ką tik nuimto Peranzana rūšies alyvuogių derliaus savame ūkyje, aš niekada negalvojau, kad alyvuogių aliejus gali būti toks skanus! Pomidorai išauginti šalia druskingos Adrijos kranto – druskingas vanduo juos jau padruskino ir pamanyk, dabar pats jų sezonas. Sūris iš kaimyno ūkio, duona čia pat kepta šeimininkės dar ši rytą, ir tai ne puota, tai pietų Italijos šeimos pietūs. Ir tai Apulijos regiono šeimos vertybės, kurių laužyti nevalia niekam.

Kodėl Olive and Grape? Todėl, kad man ir manau daugeliui iš jūsų, Italija asocijuojasi su alyvmedžiais bei vynuogynais… vien jau mano mylimoje Apulijoje auga 60 000 mlj. alyvmedžių, praktiškai tiek kiek ir pačioje Italijoje gyventojų. Įsivaizduokit, kiekvienam italui tenka po vieną Apulijos alyvmedį, o vienas alyvmedis – tai maždaug 18-28 litrų aliejaus derliaus rudenį.

Taip, iš didelės ir besąlygiškos meilės pietų Italijai ir gimė ši alyvuogių aliejaus bei kitų itališkų produktų parduotuvėlės idėja. Čia galima įsigyti tikrojo tyro alyvuogių aliejaus bei kitos produkcijos iš mano mylimos Italijos. O prinokus naujam alyvuogių derliui, ir tiems kurie nori įsigyti būtent tik ką iš šio naujo derliaus nurinktų ir tik ką iš jų išspausto tyro alyvuogių aliejaus tiesiai iš Apulijos alyvuogių ūkio, yra galimybė užpildyti išankstinio užsakymo formą.